A Cartoon Network egyik legnépszerűbb sorozata volt a 2000-es években, ennek ellenére itthon szinte teljesen feledésbe merült az évek alatt.
Craig McCrackennek sok mindent köszönhetünk, ha Cartoon Networkös sorozatokról van szó, például ő készítette a Pindúr pandúrokat vagy a Fosterék házát. Ezek mellett az ő munkája is benne van a Dexter laboratóriumában, Chowderben és a Parkműsorban is. Most viszont egy különleges alkalom, azaz a 20. évfordulója miatt a Fosterék háza képzeletbeli barátoknak című sorozat kap egy kis felelevenítést.
Fosterék háza képzeletbeli barátoknak (2004-2009):
2004. augusztus 13-án történt meg a Fosterék háza képzeletbeli barátoknak világpremierje a Cartoon Networkön, méghozzá a sorozatot egyből egy tripla epizódos debütálással indították. A széria évadai nem voltak hosszúak, az összes 13 epizódból áll. A sorozat hat évada és összesen 78 része alatt mindösszesen csak négy darab 11 perces epizód készült, a többi rész hosszúsága 22 és 25 perc között van. Az első évad 2004-ben, a második és harmadik 2005-ben, a negyedik 2006-ban, az ötödik 2007-ben, és végül az utolsó, hatodik évad pedig 2008-ban jelent meg először a televíziók képernyőin. A sorozat magyar bemutatójának pontos időpontja ismeretlen, azt viszont tudni, hogy a 2000-es években a Cartoon Network sugározta és később pedig kis időre a Boomerangon is műsorra tűzték. Egy időben a promókban és néhány epizódban is a sorozat az Álmok háza címet kapta, amit később felváltott a jelenleg használt Fosterék háza képzeletbeli barátoknak megnevezés.
Promó amiben még az Álmok háza címet használták:
A sorozat főcímdala:
Rövid leírás a sorozatról:
A sorozat egy olyan világban játszódik, ahol a képzeletbeli barátok létező élőlények. Amikor valaki kitalál egy képzeletbeli barátot azzal igazából létrehozza őt. A képzeletbeli barátok ugyanúgy éreznek, mint az emberek és ugyanúgy megvan a maguk személyisége is. Egyszer viszont az emberek legnagyobb része kinövi a képzeletbeli barátokat, ekkor pedig ők árván maradnak és utcára kerülnek. Foster néni, aki gyerekkorában szintén létrehozott egy képzeletbeli barátot, megalapította Fosterék házát, ahol az összes kinőtt képzeletbeli barátnak van hely.
A sorozat főbb szereplői:
Mac: A Foster ház lakóinak barátja, ő találta ki Bloo-t, az egyik képzeletbeli barátját. Kora ellenére egy nagyon okos és érett gyerek, aki általában minden bajból ki tudja menteni saját magát és barátait is. Bár az ideje nagy részét Fosteréknél tölti, Mac még a családjával él, akik a sorozatban nagy testvérét, Terrence-t és az anyukáját jelentik.
Bloo: Mac saját maga által kitalált képzeletbeli barátja. Hűséges és van humorérzéke, de általában ő okozza a problémák nagy részét. Mac nagy testvére, Terrence az öccse folyamatos szekálása mellett több alkalommal is megpróbálta megölni Bloo-t, viszont sosem járt sikerrel.
Frankie: Foster néni unokája és a Foster ház karbantartója. Ő szokott takarítani, megjavítani dolgokat és segíteni a képzeletbeli barátoknak is. Frankie gyakran vitába keveredik Tökéletes úrral vagy Bloo-val, de alapjaiban egyébként egy barátságos és szorgalmas fiatal nő.
Foster néni: Egy nagyon idős hölgy, aki a Foster ház tulajdonosa és egyben alapítója is. A hatalmas képzelőereje mellett képes ránézésre megmondani valakiről, hogy mennyire erős képzeletereje van az illetőnek, illetve azt is, hogy milyen tulajdonságokkal rendelkezik valakinek a képzeletbeli barátja. Gyerekkorában ő találta ki Tökéletes urat, aki a szabályok megszállottja és a Foster ház vezetője is.
Foster’s Funtime for Imaginary Friends:
A Fosterék háza képzeletbeli barátoknak óvodásoknak szánt reboot sorozata, amiről jelenleg még nem sokat lehet tudni. A reboot készülését már 2022-ben bejelentették, viszont csak pár hónapja derült ki róla néhány információ, ezek az információk pedig már elhangoztak egy korábbi cikkben. A rebootba visszatér az eredeti sorozatból Bloo és Foster néni, illetve a készítők közé pedig Craig McCracken, aki a Hanna-Barberával közösen fejleszti a szériát. A premier pontos dátuma jelenleg még ismeretlen.
A cikket Drake írta.