MENTRUM
Ifjúsági

Iginio Straffi sikersorozata, a Winx Club is idén januárban ünnepli a 20. évfordulóját

A 2000-es és a 2010-es évek egyik legnépszerűbb animációs sorozata, a Winx Club felett is eljárt az idő.

Kicsi csúszással, de elérkezett a rovat 4. része is, amiben az egyik Iginio Straffi által kreált sorozatról lesz szó, ami jelenleg nem más mint a Winx Club. Bár itthon több csatorna is vetítette a sorozatot, azonban mégis ez az első olyan sorozat a rovatban aminek a létezését nem a Nickelodeon-nak vagy a CN-nek köszönhetjük.

Winx Club (2004-2009 és 2011-2019)

A sorozat először 2004. január 28-án, Olaszországban a Rai nevezetű televíziós csatornán látott napvilágot, míg hazánkban 2006-ban debütált az RTL Klubon és a Jetix-en, később, 2011-ben pedig a Nickelodeon-on is. A sorozat megszületése a Rainbow S.p.A. tulajdonosának, Iginio Straffi-nak köszönhető. A széria összes évada huszonhat epizódból áll, viszont ennek ellenére mégis nagyon gyorsan, általában két hónap alatt lezárultak. Az első évad 2004. január 28-án debütált, majd 2004. márciusában le is zárult. Egy év eltetével megérkezett a második évada is, ami kicsivel tovább húzta, ugyanis ez a szezon 2005. áprilisában debütált és 2005. júliusában zárult le. 2006. szeptemberében megérkezett a harmadik évad, majd 2009-ben pedig a negyedik és rövid ideig egyben az utolsó évad is. 2011-ben a Viacom a Rainbow S.p.A. társtulajdonosává vált, ennek köszönhetően pedig a sorozat kapott még egy esélyt, így hát a Viacom-nak hála 2012 végén megjelent a sorozat ötödik évada is, ami már hazánkban is a Nickelodeon-on volt először látható. Az újjáélesztésnek köszönhetően a sorozat az ötödik évaddal együtt újabb három évadot kapott, amikkel egészen 2015-ig futott. A hetedik évad után egy nagy szünetet tartottak és az eddig 16 és 18 év közötti célközönségen változtattak, hiszen a nyolcadik évad már leginkább az óvodásokat célozta meg. A nyolcadik évadban fiatalítottak a szereplőkön, illetve az évad készítéséhez már a régi stábot sem hívták vissza. A sorozat nyolcadik és egyben utolsó évada egyébként 2019 áprilisában debütált és szeptemberében pedig le is zárult. A sorozatzáró évad nem került bemutatásra hazánkban. Itthon a széria egyébként 2017. szeptember 4-ig műsoron volt a Nickelodeon-on, azóta pedig teljesen eltűnt mindenhonnét.

A sorozat cselekménye

A sorozat hat tündér barátnőnek, név szerint Tecnának, Stellának, Musának, Laylanak (Aishanak), Florának és Bloomnak az életét követi nyomon, akik egy varázslatokkal teli világban élnek. A barátnők egy Alfea nevezetű kollégiumba járnak, ahol azt tanítják nekik, hogy hogyan használják varázserejüket és hogyan küzdjenek meg a gonoszokkal. A Winx-eknek vannak barátaik, is akik segítenek nekik, ők a Specialisták, a Vörös Forrás nevezetű iskola fiú tanulói, nekik nincsen varázserejük, ezért fegyverekkel harcolnak. A két csapat legnagyobb ellenfelei a Felhő Torony iskola tanulói, a Trix-ek, amit Darcy, Stormy és Icy alkotnak.

A sorozat szereplői

Bloom: A Winx Club vezetője, aki 16 éves koráig a Földön élt és egy átlagos lánynak hitte magát. Azonban az egyik barátjának, Stellának köszönhetően felfedez egy új, mágikus dimenziót és rájön arra, hogy ő nem egy átlagos lány, hanem egy tündér. Szintén Stellának köszönhetően, bejut a tündérek iskolájába, az Alfeába. A sorozatban a későbbiekben megismerhetjük a lány múltját és az is kiderül, hogy mit keresett a Földön.

Musa: A csapatból ő a legnagyobb zeneimádó, több hangszerrel is nagyon tehetséges, illetve nagyon jól tud énekelni. A gyerekkora nem volt túl szerencsés, ugyanis elvesztette az édesanyját, így egyedül maradt az apjával. A lány egyébként az Alfea egyik legjobb tanulói közé tartozik.

Flora: Egy visszahúzódó, kedves, segítőkész és nagy részben önbizalom hiányos lány. Nagyon szereti a növényeket és az azokkal való kísérletezést is, nem véletlenül ő az a lány, aki a főzeteket készíti a csapat számára.

Layla (Aisha): Nagyon szeret táncolni és sportolni is. Bár Stellához hasonlóan ő is egy gazdag családban született, mégsem ragaszkodik annyira a fegyelemhez. Amikor bekerül az Alfeába, a Winx-ek befogadják őt, de ő ennek ellenére is nehezen tud közéjük beilleszkedni. A csapatból ő ápolja a legjobb viszonyt a pixikkel és ő tudja egyedül, hogy hol található a pixik élőhelye.

Tecna: A csapat technológia zsenije, akinek a technológia a mindene. Minden problémát valamelyik szerkezetével próbál megoldani. Érzelmeit nem szokta kimutatni, ugyanis nehezen megy neki és ha teheti akkor inkább elektronikus üzenetekkel beszél a barátaival is.

Stella: Bloom egyik barátnője, neki köszönhetően csöppent bele Bloom a tündérek világába. A csapatból ő az, aki a legjobban követi a divatot és ő is osztja a legtöbb tanácsot. Bár rettentően nagy az egoja, mégis mindig törődik a barátaival és mindig segítséget nyújt nekik, ha szükséges. Bár a lány a tanulás helyett inkább flörtöl, és többször is olyan dologra használja a varázserejét, amire nem kellene, a barátai mindig kiállnak mellette.

Pop Pixie (2011)

A Winx Club több spin-off-al is rendelkezik, ezekkel közül pedig az egyik a nem túl népszerű Pop Pixie. A Winx Club ekkoriban nagy sikernek örvendett, ezért talán nem túl meglepő, hogy készült hozzá egy spin-off is, amit szintén Iginio Straffi-nak köszönhetünk. A sorozat mindösszesen egyetlen évadból és összesen huszonhat epizódból áll. A szériát hazánkban a Nickelodeon mutatte be, viszont népszerűtlensége miatt hamar le is került a csatornáról.

A Pop Pixie cselekménye

A sorozat egy Pixiefalva nevezetű kisvárosban játszódik. A pixie-ken kívül ebben a városban megtalálhatóak még egyéb lények is, ilyenek például a gnómok, beszélő állatok és az elfek. A pixie-k igazából apró lények, akik varázserővel rendelkeznek. A városukban megtalálható egy ősi fa, amit az élet fájának neveznek. Ennek a fának köszönhetően, ha egy pixie jó cselekedetre használja a varázserejét, akkor kap egy varázsgömböt, ami által PopPixie-vé válik.

Egyéb

A sorozatnak egyébként van még egy spin-off-ja ami a "World of Winx" címet kapta és 2016-ban debütált. Ez a sorozat pár ország kivételével mindenhol a Netflix-en jelent meg. A szóban lévő spin-off két évadból és huszonhat epizódból áll. Ha pedig már szóba került a Netflix, akkor érdemes megemlíteni a sorozat Netflixes adaptációját is, az élőszereplős Végzet: A Winx Saga-t, ami nem lett túl hosszú életű. Az élőszereplős változat 2021-ben került bemutatásra és 2022-ben pedig búcsút is intettünk neki; a széria egyébként két évadból áll, összesen pedig tizenhárom darab résszel rendelkezik. Ezeken kívül három film is készült a sorozathoz, az egyik a 2007-es Winx Club – A mozifilm: Az elveszett királyság titka, mely itthon 2008-ban debütált. A széria második filmje a Winx Club: Magical Adventure, amit 2010-ben láthattunk először, az utolsó film pedig a Winx Club: The Mystery of the Abyss, melyet 2014-ben tekinthettünk meg először.

A cikk szerzője Drake.