Az M2 állami televízióként sokkal több tartalommal tud gazdálkodni, mint esetleg vetélytársai. Nem csak tartalmak vásárlását tudják kivitelezni, de egy-egy retro tartalmat is könnyebben szednek elő. Ezt előszeretettel csinálják. Igaz, ezt főleg a családiasság jelző alatt teszik, így kínálva kicsiknek és nagyoknak műsort.

Rögtön januárban nem kevesebb mint 20 premiert láthattunk az M2-n, köztük csatorna- és országos premiereket. Előbbi csoportjába tartozik pl. a Pöttöm George, utóbbi keretein belül a Póló vagy a Rozsdalovag című filmen alapuló, azonos című sorozatot is láthattuk. Februárban országos premierként bemutatkozott a Shaun, a bárány soprtos speciális évadja, a Bajnok bárányok. Az elző két hónaphoz hasonlóan márciusban is korábbi tartalmakat mutattak be újra, de így is volt országos premier. Alig pár héttel a Nickelodeon-os bemutató után az M2-re is megérkezett az Alvin és a mókusok 2015-ös feldolgozása. Az új csatornára új szinkront készíttetett az MTVA. Sherlock, a jak, Rudi és Trudi illetve Hahó, Pip! voltak április sztárjai az M2-n. A következő hónapban főleg a Mecenatúra program által létrejött kisfilmek domináltak, de így is akadt külföldi premier. Ebben a hónapban talán a Supa Strikas-ra figyelhettünk fel, hiszen évekkel korábban a Megamax mutatta be először, idén pedig a Disney Csatorna is képernyőre tűzte a sorozatot. Igaz, most az M2 pár nappal beelőzte az előbbi csatornát. A három csatornán három különböző szinkronnal futott a sorozat.
A nyarat is rengeteg premierrel indította az állami gyerektévé. Júniusban bemutatkozott a Kelj fel, Marci!, az Irány Okido!, a Teletabik 2015-ös feldolgozása és a Pin Kód. Mind országos premier volt, csatornapremierként it is látható volt a Béci és Réci. Természetesen e hónapban is sok új magyar animációs tartalom került bemutatásra. Július új címek tekintetében kicsit rövidebb volt, mint mondjuk az előző, ám így is akadtak szép számmal premierek. Ekkor mutatkozott be Houdini, A kis időutazók vagy az Alvin és a mókusok új részei. Az augusztusi kínálat rendesen megcsappant, összesen 3 új címmel gyarapodott az M2 kínálata.
És most, hogy túl vagyunk az évi kínálat háromngyedén, nézzük mivel csalogatta magához a nézőket ősszel a csatorna. Szeptemberben három új sorozat került bemutatásra. Mindhárom sorozat címszereplőjének neve bekerült a szériá címébe: Tashi, Mily és Digby az egy-egy széria névszereplője. Október egyik nagy szenzációja volt, hogy újra látható lett a csatornán Disney-blokk, igaz ezúttal Disney Junior címszó alatt. Két modern és két klasszikus került be az összeállításba. Másik érdekesség még, hogy az M2-n is képernyőre került a Loopdidoo című sorozat első két évada, illetve Kókusz Kokó, a kis sárkány is tiszteletét tette. Novemberben ismét sok magyar kisfilm kapott premiert. Új sorozatként egy Netflixes sorozat, a Gondos Bocsok és az Unokatesók kapott premierdátumot. Decemberben is a magyar animációk domináltak, de a külföldi premierek között tartjuk számon a Lucas és Emily-t, a Rosie világát vagy a Szófia hercegnő 2. évadát. Utóbbi kettő csupán csatornapremier.
Az M2 nézettsége igencsak gyengének tekinthető abból a szempontból, hogy 100%-os lefedéssel rendelkezik. Az év során nem sikerült stabil számokat produkálnia, nagyrészt a toplista végén kapott helyet. Csupán az őszi hónapokban ért el olyan adatokat, amiket ki tehetnek az ablakba. A 3. hely még mindig gyenge eredmény, ám így is szebb az év első felében produkáltakhoz. A nézettségi adatokat itt lehet megnézni.
Az M2-ről nehéz összegzőt írni, az ő keretösszegükből sokkal jobb tartalmakat is tudnának vásárolni, ők viszont a családi szórakoztatás mellett döntöttek, melynek keretein belül inkább több, olcsóbb és rövidebb szériát vesznek, minthogy egy-egy nagyobb címbe is "belekóstolnának." Nektek mi a véleményetek a csatorna 2016-os kínálatáról?