2005-ben indult ez a szuperhősszéria, most pedig alig 10 évvel később, több különböző éra után rebootolták a sorozatot. Ez már az ötödik sorozat és a második kritikánk itt az oldalon.

Az előbbi kijelentésnek a 2016-os széria pedig eleget is tesz. A kezdeti komikus és komorabb stílust ügyesen keverő sorozatnak ez a mostani kiadása szinte ellentéte annak, csak árnyéka tud lenni a korábbinak. A legújabb kiadás a Tini titánok, harcra fel!-Pindúr pandúrok rebootvonalat követi leginkább. Ez azt jelenti, hogy bár az eredeti szereplők hiánytalanul feltűnnek, a humor erősen jelen van sorozatban. Ami nem feltétlenül rossz, csak míg a korábbi nézőket ez nemhogy visszacsábítja, hanem eltaszít(hat)ja, addig az új potenciális nézőknél ez két esélyes lehet. És előreláthatólag pozitív értelemben véve, hiszen fiatalabb generációról beszélünk, akik fogékonyabbak a szuperhősökre és a humorra, a kettő együtt pedig telitalálat lehet.
Az animációról elmondható, hogy kevésbé lett kidolgozva, hasonlóan az utóbbi évek évadjaihoz. Ben még kinéz valahogy, nem is rosszul, Gwen már a középkategória, míg Maxre sem lehet panaszunk, ám az az óriási orr minek kellett? Egyébként a karakterek közötti dinamika nem változott lényegesen, Ben és Gwen továbbra is egymás vérét szívja. Míg Max az undorító ételeivel megy a gyerekek agyára, miközben jó tanácsokkal látja el őket.
Az idegenek közül legtöbb megőrizte a már megismert kinézetét. Meti pl. csak színt váltott, míg Reppencs teljesen át lett formálva. Jelenleg könnyen összetéveszthető Nagyfaggyal.
Volt szerencsénk megnézni az egyik részt magyarul, így nemcsak a sorozatról, hanem a szinkronról is tudunk pár szót mesélni. Aki arra számított a fentebb említett két rebootolt sorozat után, hogy lesznek ismerős hangok az eredeti szériából, nos azt el kell keserítenünk. Az eddigi infók alapján mindenkit lecseréltek a korábbi stábból. Még Max nagyapáét is, aki eddig mindig megkapta Szersén Gyula orgánumát. Helyét ezúttal Várkonyi András vette át. A főszereplő Ben Tennysonét már az előzetesekben hallhattuk, így elárulhatjuk, hogy ifj. Boldog Gábor kapta meg a főszerepet. Talán egyedül Gwen hangja nem a legjobb telitalálat, őt ugyanis Csifó Dorina szólaltatja meg. Tud ő még fiatalosan, gyerekesen beszélni, de a hallottak alapján mégsem tűnik az igazinak. Túl érettnek tűnik a karakterhez képest.
Összességében a Ben 10 rebootról elmondható, hogy elsősorban már tényleg csak a fiatalabb generáció lett megcélozva, így csak nekik vagy az erre a humorra is vevőknek ajánlott. Másodsorban viszont a 11 perces időtartamú epizódok lehetőséget biztosítanak egy pár perces kikapcsolódásra. A rajongóknak nem feltétlenül fog tetszeni, de szokás azt mondani, hogy minden megér legalább egy esélyt. Ez a Ben 10 is.